2 Mart 2015 Pazartesi

Şalvarla Plazaya Gitmek

Başta büyük cesaret ve kuvvetli bir benlik gerektiriyor.

Sistemin ve tüm toplum yargılarını sorguladığım şu günlerde kendime neden pantolonla işe gitmek zorundayım diye sordum. Aslında sormaz olaydım... :D

Evde şalvar olduğunu bildiğimden o gün kendime "şimdi değilse ne zaman" düsturuyla çıkardım akşamdan şalvarı. (İyi ki etek falan dememişim!) Kendime ve deliliğime güvendiğimden sabah giydim çıktım dışarı yüksek bir öz güvenle. Zaman ilerledikçe insanların garip bakışları, göz göze gelmemek içinde göz kaçırışları ve arada bir "ne yapıyorum ben" sorularıyla işe geldim. İştekilerin de durumu bana soramamaları karşısında bazılarının şaşkın bakışları bazılarınında göz göze gelmek istememeleri altında yapamadım.

Durum acayip bir stres oluşturdu. Soğuk terler boşaldı sırtımdan. Bana ağır geldi. Aslında kendimi aşabilirdim ama sağlığımı daha da bozmamak adına geri adım atmaya karar verdim. Hem durumu düşünmekten hemde stresi savmaya çalışmaktan sindirim sistemi iflas etti ve karın ağrısından işten kaçmak zorunda kaldım.

Eve koşup üstümü değiştirdim. :) Daha sağlam bir irade lazım. Bunu anladım. Plazaya şalvarla gitmek zor iş ama güzel deneyim. İmkansız değil.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sevgi satın alınabilir mi?

https://pinarhanpolat.com/genel/sevgi-satin-alinir-mi Satın alınan şeyler kulağa ucuz ve bayağı geliyor. Sevgi satın alınırsa satın alınmı...