Ana içeriğe atla

Şalvarla Plazaya Gitmek

Başta büyük cesaret ve kuvvetli bir benlik gerektiriyor.

Sistemin ve tüm toplum yargılarını sorguladığım şu günlerde kendime neden pantolonla işe gitmek zorundayım diye sordum. Aslında sormaz olaydım... :D

Evde şalvar olduğunu bildiğimden o gün kendime "şimdi değilse ne zaman" düsturuyla çıkardım akşamdan şalvarı. (İyi ki etek falan dememişim!) Kendime ve deliliğime güvendiğimden sabah giydim çıktım dışarı yüksek bir öz güvenle. Zaman ilerledikçe insanların garip bakışları, göz göze gelmemek içinde göz kaçırışları ve arada bir "ne yapıyorum ben" sorularıyla işe geldim. İştekilerin de durumu bana soramamaları karşısında bazılarının şaşkın bakışları bazılarınında göz göze gelmek istememeleri altında yapamadım.

Durum acayip bir stres oluşturdu. Soğuk terler boşaldı sırtımdan. Bana ağır geldi. Aslında kendimi aşabilirdim ama sağlığımı daha da bozmamak adına geri adım atmaya karar verdim. Hem durumu düşünmekten hemde stresi savmaya çalışmaktan sindirim sistemi iflas etti ve karın ağrısından işten kaçmak zorunda kaldım.

Eve koşup üstümü değiştirdim. :) Daha sağlam bir irade lazım. Bunu anladım. Plazaya şalvarla gitmek zor iş ama güzel deneyim. İmkansız değil.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kontrolsüz vitamin kullanımı ve zararları

Havaların soğuması ile birlikte grip ve buna benzer soğuk algınlığı hastalıkları baş gösterir. Fakat hastalanmamak için işyerinde ki arkadaşların kontrolsuz bir şekilde vitamin aldıklarını gördüm.

Genelde ilaçlara mesafeli yaklaşırım. Hastaneye gittiğimde dahi en asgari ilaçla bir ilaç tedavisi yada, mümkünse rahatsızlığı ilaç kullanmadan doğal yollarla atlatmak isterim.

İş ortamında ağrı kesicilerin, vitaminlerin havada uçuştuklarını görünce bu işte bir terslik olduğunu düşündüm. Arkadaşların savunmaları vitaminlerin ilaç olmadığı, hatta marketlerde bile satıldığı şeklindeydi. Vitaminlerin markette satılıp satılmadığını bilmiyorum ama vitaminlerin de bayağı bir ilaç olduklarını düşünmekteyim.

İnternet üzerinde yaptığım küçük çaplı araştırma da (1) bu tezimi doğrular nitelikteydi. Doktorlar vitaminlerde dahil olmak üzere ilaçların doktor gözetimi üzerine kullanılması konusunda hem fikirler.

Ayrıca vitamin kullanımı hakkında pek iç açıcı şeyler söylememektedirler.  Aşırı ve bilinçsiz tüket…

Yeni aşk yorumum

Aşk güzel ve tehlikeli.
İnsan evriminin parçası.
Üremenin kıvılcımı.
Aptallığın hası.

Ama kesinlikle ve kesinlikle hayatın anlamı falan değil.
Sadece kısa zamanlı eğlencesi.
Yanlış hamlelerde.
Ayakta istenmeyen prangası.

En güzel aşk platonik kalanda.
Çok güzel anlamsız şiirler yazdırıyor.
Doğru kanalize edilebilirse platonik aşkın gücü.
Bence kişiyi iyi bir edebiyatçı yada şair yapabilir.

Aşkın işe yarar tek özelliği varsa o da motivasyon etkisi.
Aşkını yönet çünkü o buna değmez.

Beyoğlu Sineması Geleceğindir kapatılamaz

Selam!

Az önce "Tüm sinema ve sanat tutkunlarına, sanatçılara, geleceğimize: Beyoğlu Sineması Geleceğindir kapatılamaz " kampanyasını Change.org'da imzaladım.

Bu konu gayet önemli. Lütfen, sen de imzalar mısın? İşte linki burada:

http://www.change.org/tr/kampanyalar/t%C3%BCm-sinema-ve-sanat-tutkunlar%C4%B1na-sanat%C3%A7%C4%B1lara-gelece%C4%9Fimize-beyo%C4%9Flu-sinemas%C4%B1-gelece%C4%9Findir-kapat%C4%B1lamaz-2

Teşekkürler!