Ana içeriğe atla

Sen

İçine ak düşüncelerimin.
Isın havsalama gir de.
Sevgime muhtaç olduğunu söyle zihnime.
Sever belki vücudum da seni.
Uyuyacağım, bilincimin altına dal.
Tanı beni tanımla, ama anlatma beni bana.
Sadece tanı beni ve sev.
Gözlerinden bedenime titreşim sal görünce seni.
Tüylerim dahi uyansın, dikilsin ayağa.
Kurşun asker misali.
Alarmlar çalsın bedenimde.
Aklım sana takılsın.
Her an, her zaman sana.
Yemek yemeyi dahi getirme aklıma.
Senin için öleyim,
Açlıktan, soğuktan ve yokluktan.
Sen varsın ya o yeter zihnime.
Bedenime ne hacet dış dünyadakiler.

Yorumlar

 1. Sevgini açmak istediğin soyut bir sevgiliye platonik kavuşma arzusu içeren şiddetli arzu dolu bir şiiir.duygu yoğunluğu acizlik ile karışmış durumda.İradenin teslim bile edileceği vurgusu şiddetli bir sevgili veya sevgi özlemini dile getirmekte.somut kişilikten bahsediliyorsa aşkın tasviri, soyut bir kişinin hayalinden bahsediliyorsa sevgisizlik ve yalnızlık ve çaresizliğin dışa yansıması olabilir.Şiir tekniği açısından ise "Uyuyacağım, bilincimin altına dal.
  Tanı beni tanımla, ama anlatma beni bana." ifadesinde mantık ilişkilerinin dışarıda bırakılmak istendiği emir cümleleri mevcut."Gözlerinden bedenime titreşim sal görünce seni." ifadesi ile aşkın yalın sarsıcı ve etkileyici fiziksel dengeleri değiştirici boyutunu bedensel duygulardan uzak yaşamak isteğini gösteriyor. Sürekli aşkın sezgisel tatmin boyutuna vurgu yapan şair ayakları yere basmayan bir aşk sürecini bulma arzusu ile sevdiği kişi ve ya hayale davet çıkarıyor.

  YanıtlaSil
 2. Tüylerim dahi uyansın, dikilsin ayağa" ifadesinde tüy ve dikilme,Alarmlar çalsın bedenimde" ifadesinde alarm,Yemek yemeyi dahi getirme aklıma."ifadesinde dahi,Bedenime ne hacet dış dünyadakiler.ifadesinde dış kelimesi sırıtan durumda kullanılmış...Tanı beni tanımla, ama anlatma beni bana. ifadesinde ise bir anlam çelişkisi var gibi yada bir tekrar çelişkisi...

  YanıtlaSil
 3. genel olarak akıcı anlam bütünlüğü olan açık ifadeli bir şiir.ama okuyucuyu şaşırtan kelime benzetme ve anlamlar kısır kalmış

  YanıtlaSil
 4. birde şekspir vari bir üslup kullanılmaya çalışılsada sürekli o kişiye hitap edilen satırlar kelimelerin tek yönlü akışını sağlayacağı için okuyucuya ufuksal seyahat yaptırmada yetersiz kalmış denlebilir.

  YanıtlaSil
 5. eğer şiir yazılan kişi ben olsaydım karşımdakinin çok güçsüz ve aciz ifadeler kullanarak teslimiyetçi bir söz dizini oluşturması beni kuşatıcılık konusunda kuşkuya sürüklerdi...kadınlar daha farklı bir üslup ararlar

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kontrolsüz vitamin kullanımı ve zararları

Havaların soğuması ile birlikte grip ve buna benzer soğuk algınlığı hastalıkları baş gösterir. Fakat hastalanmamak için işyerinde ki arkadaşların kontrolsuz bir şekilde vitamin aldıklarını gördüm.

Genelde ilaçlara mesafeli yaklaşırım. Hastaneye gittiğimde dahi en asgari ilaçla bir ilaç tedavisi yada, mümkünse rahatsızlığı ilaç kullanmadan doğal yollarla atlatmak isterim.

İş ortamında ağrı kesicilerin, vitaminlerin havada uçuştuklarını görünce bu işte bir terslik olduğunu düşündüm. Arkadaşların savunmaları vitaminlerin ilaç olmadığı, hatta marketlerde bile satıldığı şeklindeydi. Vitaminlerin markette satılıp satılmadığını bilmiyorum ama vitaminlerin de bayağı bir ilaç olduklarını düşünmekteyim.

İnternet üzerinde yaptığım küçük çaplı araştırma da (1) bu tezimi doğrular nitelikteydi. Doktorlar vitaminlerde dahil olmak üzere ilaçların doktor gözetimi üzerine kullanılması konusunda hem fikirler.

Ayrıca vitamin kullanımı hakkında pek iç açıcı şeyler söylememektedirler.  Aşırı ve bilinçsiz tüket…

Mecburiyet ve Mümküniyet

521* podcast dinlerden Kadir Köymen'in vurguladığı konuydu. Benim de aradığım konuydu. Şuan yazılım konusunda mesafe kat etmeye çalışıyorum. Elimde bir iş var ve bunu bitirmem, çalışmam lazım. Motivasyon kelimesini kullanmak istemiyorum. Ama işi yapmaya soğukluk, işe karşı yorgunluk hissetmeye ve gereken konsantrasyonu sağlayamama sorunu oluştu.

Yapmam gereken işin mümkün olduğunu biliyorum. Yapabiliyorum. Öğreniyorum sorunları çözüyorum. Fakat bu işi bitirmeye mecbur olmam konusunu tam olarak düşünmemiştim. Bir işi yapmanın tek kuralı var o işi yapmaya mecbur olmak mecbur olmadığım hiç bir işi enerji korunumu yasası gereği olsa gerek yapamıyorum. Belki de yapmıyoruz.

Ne zaman ki birisi bunu yapmaya mecbur olduğumuzu hatırlatıyor. Bu müşteri olur patron olur her kiç ise bir kamçı gibi kamçılıyor beni ve yapmamak için oluşan yorgunluklar ortadan kalkıyor.

Bu konu üzerine daha çok konuşup yazacağım. Bunu yapmam mümkün ve ben buna mecburum.

https://radyo521.com/bolum-58/

İki bin on dört

Yılın ilk günleri.
Sırtında ki yükü farkettirir.
Her sene artan ömür yükü.
Mezara taşıdığımız.
Ağırlaşan bedenimiz.