Ana içeriğe atla

Sen

İçine ak düşüncelerimin.
Isın havsalama gir de.
Sevgime muhtaç olduğunu söyle zihnime.
Sever belki vücudum da seni.
Uyuyacağım, bilincimin altına dal.
Tanı beni tanımla, ama anlatma beni bana.
Sadece tanı beni ve sev.
Gözlerinden bedenime titreşim sal görünce seni.
Tüylerim dahi uyansın, dikilsin ayağa.
Kurşun asker misali.
Alarmlar çalsın bedenimde.
Aklım sana takılsın.
Her an, her zaman sana.
Yemek yemeyi dahi getirme aklıma.
Senin için öleyim,
Açlıktan, soğuktan ve yokluktan.
Sen varsın ya o yeter zihnime.
Bedenime ne hacet dış dünyadakiler.

Yorumlar

 1. Sevgini açmak istediğin soyut bir sevgiliye platonik kavuşma arzusu içeren şiddetli arzu dolu bir şiiir.duygu yoğunluğu acizlik ile karışmış durumda.İradenin teslim bile edileceği vurgusu şiddetli bir sevgili veya sevgi özlemini dile getirmekte.somut kişilikten bahsediliyorsa aşkın tasviri, soyut bir kişinin hayalinden bahsediliyorsa sevgisizlik ve yalnızlık ve çaresizliğin dışa yansıması olabilir.Şiir tekniği açısından ise "Uyuyacağım, bilincimin altına dal.
  Tanı beni tanımla, ama anlatma beni bana." ifadesinde mantık ilişkilerinin dışarıda bırakılmak istendiği emir cümleleri mevcut."Gözlerinden bedenime titreşim sal görünce seni." ifadesi ile aşkın yalın sarsıcı ve etkileyici fiziksel dengeleri değiştirici boyutunu bedensel duygulardan uzak yaşamak isteğini gösteriyor. Sürekli aşkın sezgisel tatmin boyutuna vurgu yapan şair ayakları yere basmayan bir aşk sürecini bulma arzusu ile sevdiği kişi ve ya hayale davet çıkarıyor.

  YanıtlaSil
 2. Tüylerim dahi uyansın, dikilsin ayağa" ifadesinde tüy ve dikilme,Alarmlar çalsın bedenimde" ifadesinde alarm,Yemek yemeyi dahi getirme aklıma."ifadesinde dahi,Bedenime ne hacet dış dünyadakiler.ifadesinde dış kelimesi sırıtan durumda kullanılmış...Tanı beni tanımla, ama anlatma beni bana. ifadesinde ise bir anlam çelişkisi var gibi yada bir tekrar çelişkisi...

  YanıtlaSil
 3. genel olarak akıcı anlam bütünlüğü olan açık ifadeli bir şiir.ama okuyucuyu şaşırtan kelime benzetme ve anlamlar kısır kalmış

  YanıtlaSil
 4. birde şekspir vari bir üslup kullanılmaya çalışılsada sürekli o kişiye hitap edilen satırlar kelimelerin tek yönlü akışını sağlayacağı için okuyucuya ufuksal seyahat yaptırmada yetersiz kalmış denlebilir.

  YanıtlaSil
 5. eğer şiir yazılan kişi ben olsaydım karşımdakinin çok güçsüz ve aciz ifadeler kullanarak teslimiyetçi bir söz dizini oluşturması beni kuşatıcılık konusunda kuşkuya sürüklerdi...kadınlar daha farklı bir üslup ararlar

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kontrolsüz vitamin kullanımı ve zararları

Havaların soğuması ile birlikte grip ve buna benzer soğuk algınlığı hastalıkları baş gösterir. Fakat hastalanmamak için işyerinde ki arkadaşların kontrolsuz bir şekilde vitamin aldıklarını gördüm.

Genelde ilaçlara mesafeli yaklaşırım. Hastaneye gittiğimde dahi en asgari ilaçla bir ilaç tedavisi yada, mümkünse rahatsızlığı ilaç kullanmadan doğal yollarla atlatmak isterim.

İş ortamında ağrı kesicilerin, vitaminlerin havada uçuştuklarını görünce bu işte bir terslik olduğunu düşündüm. Arkadaşların savunmaları vitaminlerin ilaç olmadığı, hatta marketlerde bile satıldığı şeklindeydi. Vitaminlerin markette satılıp satılmadığını bilmiyorum ama vitaminlerin de bayağı bir ilaç olduklarını düşünmekteyim.

İnternet üzerinde yaptığım küçük çaplı araştırma da (1) bu tezimi doğrular nitelikteydi. Doktorlar vitaminlerde dahil olmak üzere ilaçların doktor gözetimi üzerine kullanılması konusunda hem fikirler.

Ayrıca vitamin kullanımı hakkında pek iç açıcı şeyler söylememektedirler.  Aşırı ve bilinçsiz tüket…

Yeni aşk yorumum

Aşk güzel ve tehlikeli.
İnsan evriminin parçası.
Üremenin kıvılcımı.
Aptallığın hası.

Ama kesinlikle ve kesinlikle hayatın anlamı falan değil.
Sadece kısa zamanlı eğlencesi.
Yanlış hamlelerde.
Ayakta istenmeyen prangası.

En güzel aşk platonik kalanda.
Çok güzel anlamsız şiirler yazdırıyor.
Doğru kanalize edilebilirse platonik aşkın gücü.
Bence kişiyi iyi bir edebiyatçı yada şair yapabilir.

Aşkın işe yarar tek özelliği varsa o da motivasyon etkisi.
Aşkını yönet çünkü o buna değmez.

Beyoğlu Sineması Geleceğindir kapatılamaz

Selam!

Az önce "Tüm sinema ve sanat tutkunlarına, sanatçılara, geleceğimize: Beyoğlu Sineması Geleceğindir kapatılamaz " kampanyasını Change.org'da imzaladım.

Bu konu gayet önemli. Lütfen, sen de imzalar mısın? İşte linki burada:

http://www.change.org/tr/kampanyalar/t%C3%BCm-sinema-ve-sanat-tutkunlar%C4%B1na-sanat%C3%A7%C4%B1lara-gelece%C4%9Fimize-beyo%C4%9Flu-sinemas%C4%B1-gelece%C4%9Findir-kapat%C4%B1lamaz-2

Teşekkürler!