Ana içeriğe atla

Havada kar sesi var - Garip çobanDinlemekten çok zevk aldığım bir türkü bu. Kahramanmaraş elbistan yöresine ait bir türkü. Bir çok kişi seslendirmiş. Benim en sevdiğim seslendiren Aynur Haşhaş. Aynur Haşhaş'ın sesine bayılıyorum. Kadifemsi buğulu bir sese sahip. Anadolu kadınını çağrıştırıyor bana.

Bende bu şarkıyı seslendirmek istedim sizinle paylaşıyorum. Bakalım beğenecekmisiniz.[ca_audio url="http://blog.helvaci.biz/wp-content/uploads/2013/04/garip_coban.mp3" width="500" height="27" css_class="codeart-google-mp3-player" autoplay="false"]

Parça'nın sözleri.

Garip Çoban

Havada kar sesi var.
Başinda da mor fesi var.
Açin bakin şu konaği.
İçinde de yar sesi var.
Lele çoban garip oğlan.

Mor koyunu boyamadim.
Ben çobana doyamadim.
Hep kuşlarda yuva yapmiş.
Serçe kadar olamadim.
Lele çoban garip oğlan.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kontrolsüz vitamin kullanımı ve zararları

Havaların soğuması ile birlikte grip ve buna benzer soğuk algınlığı hastalıkları baş gösterir. Fakat hastalanmamak için işyerinde ki arkadaşların kontrolsuz bir şekilde vitamin aldıklarını gördüm.

Genelde ilaçlara mesafeli yaklaşırım. Hastaneye gittiğimde dahi en asgari ilaçla bir ilaç tedavisi yada, mümkünse rahatsızlığı ilaç kullanmadan doğal yollarla atlatmak isterim.

İş ortamında ağrı kesicilerin, vitaminlerin havada uçuştuklarını görünce bu işte bir terslik olduğunu düşündüm. Arkadaşların savunmaları vitaminlerin ilaç olmadığı, hatta marketlerde bile satıldığı şeklindeydi. Vitaminlerin markette satılıp satılmadığını bilmiyorum ama vitaminlerin de bayağı bir ilaç olduklarını düşünmekteyim.

İnternet üzerinde yaptığım küçük çaplı araştırma da (1) bu tezimi doğrular nitelikteydi. Doktorlar vitaminlerde dahil olmak üzere ilaçların doktor gözetimi üzerine kullanılması konusunda hem fikirler.

Ayrıca vitamin kullanımı hakkında pek iç açıcı şeyler söylememektedirler.  Aşırı ve bilinçsiz tüket…

Beyoğlu Sineması Geleceğindir kapatılamaz

Selam!

Az önce "Tüm sinema ve sanat tutkunlarına, sanatçılara, geleceğimize: Beyoğlu Sineması Geleceğindir kapatılamaz " kampanyasını Change.org'da imzaladım.

Bu konu gayet önemli. Lütfen, sen de imzalar mısın? İşte linki burada:

http://www.change.org/tr/kampanyalar/t%C3%BCm-sinema-ve-sanat-tutkunlar%C4%B1na-sanat%C3%A7%C4%B1lara-gelece%C4%9Fimize-beyo%C4%9Flu-sinemas%C4%B1-gelece%C4%9Findir-kapat%C4%B1lamaz-2

Teşekkürler!

İki bin on dört

Yılın ilk günleri.
Sırtında ki yükü farkettirir.
Her sene artan ömür yükü.
Mezara taşıdığımız.
Ağırlaşan bedenimiz.