Ana içeriğe atla

Beyoğlu Sineması Geleceğindir kapatılamaz

Selam!

Az önce "Tüm sinema ve sanat tutkunlarına, sanatçılara, geleceğimize: Beyoğlu Sineması Geleceğindir kapatılamaz " kampanyasını Change.org'da imzaladım.

Bu konu gayet önemli. Lütfen, sen de imzalar mısın? İşte linki burada:

http://www.change.org/tr/kampanyalar/t%C3%BCm-sinema-ve-sanat-tutkunlar%C4%B1na-sanat%C3%A7%C4%B1lara-gelece%C4%9Fimize-beyo%C4%9Flu-sinemas%C4%B1-gelece%C4%9Findir-kapat%C4%B1lamaz-2

Teşekkürler!

Yorumlar

 1. beyoğlu sineması neden kapatılmasın?

  YanıtlaSil
 2. Sanatın ve sinemanın tekelleşmemesi için bağımsız sinema yapımcılarınında sinemalarını oynatabilecekleri yerleri olması için. Emeğin sömürülmemesi için beyoğlu sinemaları kapatılmasın.

  Aslında bu sinemaların kapatılmaması bize bağlı. Büyük avmlerdeki holdinglerin yönettiği sinemalar, sanatı ticaret ve reklam metası olarak kullanıyor. Bize seçim şansı vermeyen sanattan uzak populer kültürün pahalı yapım flimlerine gişe rekorları kırdırmaya devam edersek. Bağımsız olarak kalabilmiş sinemalar ve Beyoğlu sineması kapatılacak.

  YanıtlaSil
 3. sanat ve sinema bu ülkede yıllarca kemalist ideolojinin tekelindeydi ve sol ideoloji tekelleşmemesi için siyasi filmlerinin gösterilmesi için mücadele yapardı.Beyoğlu sineması kaç tane egemen sistemi eleştiren film yayınlamış tarihinde acaba. veya beyoğlu sinemasını kemalist yapımcılar mı sol yapımcılarmı kurtarmaya çalışıyor.korkuları akp nin muhafazakar politikaları ile sinemayı ele geçirme korkusu mu? Beyoğlu sinemasının sahipleri halkçı mı yani holding patronlarından ne farkı var bir sinema sahibinin? artık sol tv ve kanallarda var eskiden tek kanallı dönemler için düşünülürse belki muhalefetin filmlerini yayınlayacak bir mecraya ihtiyacı olabilirdi ama günümüzde internette var.sol ve kemalist ideoloji siyasi malzeme bulmak için direniyor olamaz mı.sonuçta kemalist ve eski solcular da bugün avm leri işletiyor. ama en çok kafama takılan beyoğlu sinemasının topluma verdiği etik anlamda olumsuz etkileri nasıl yorumlanıp sahiplenebiliriz ki.ben bir toplumun etik değerlere siyasi bilinçten daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.bu sebeple bütün sinemaların kapitalizmin iyi yada kötü az yada çok bir aracı olduğunu düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 4. taksimdeki eski maksim gazinosuda küçük yaşta santçı çalıştırdığı için kapatılmıştı diye hatırlıyorum..herhalde akp döneminde kapatılsaydı çok farklı olurdu.olayın kültür yönü ilginç gazinoda bir kültür onuda isteyenler var oda muhalifti muhalif sanatçıları çıkarırdı..onudamı savunucaz?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kontrolsüz vitamin kullanımı ve zararları

Havaların soğuması ile birlikte grip ve buna benzer soğuk algınlığı hastalıkları baş gösterir. Fakat hastalanmamak için işyerinde ki arkadaşların kontrolsuz bir şekilde vitamin aldıklarını gördüm.

Genelde ilaçlara mesafeli yaklaşırım. Hastaneye gittiğimde dahi en asgari ilaçla bir ilaç tedavisi yada, mümkünse rahatsızlığı ilaç kullanmadan doğal yollarla atlatmak isterim.

İş ortamında ağrı kesicilerin, vitaminlerin havada uçuştuklarını görünce bu işte bir terslik olduğunu düşündüm. Arkadaşların savunmaları vitaminlerin ilaç olmadığı, hatta marketlerde bile satıldığı şeklindeydi. Vitaminlerin markette satılıp satılmadığını bilmiyorum ama vitaminlerin de bayağı bir ilaç olduklarını düşünmekteyim.

İnternet üzerinde yaptığım küçük çaplı araştırma da (1) bu tezimi doğrular nitelikteydi. Doktorlar vitaminlerde dahil olmak üzere ilaçların doktor gözetimi üzerine kullanılması konusunda hem fikirler.

Ayrıca vitamin kullanımı hakkında pek iç açıcı şeyler söylememektedirler.  Aşırı ve bilinçsiz tüket…

Mecburiyet ve Mümküniyet

521* podcast dinlerden Kadir Köymen'in vurguladığı konuydu. Benim de aradığım konuydu. Şuan yazılım konusunda mesafe kat etmeye çalışıyorum. Elimde bir iş var ve bunu bitirmem, çalışmam lazım. Motivasyon kelimesini kullanmak istemiyorum. Ama işi yapmaya soğukluk, işe karşı yorgunluk hissetmeye ve gereken konsantrasyonu sağlayamama sorunu oluştu.

Yapmam gereken işin mümkün olduğunu biliyorum. Yapabiliyorum. Öğreniyorum sorunları çözüyorum. Fakat bu işi bitirmeye mecbur olmam konusunu tam olarak düşünmemiştim. Bir işi yapmanın tek kuralı var o işi yapmaya mecbur olmak mecbur olmadığım hiç bir işi enerji korunumu yasası gereği olsa gerek yapamıyorum. Belki de yapmıyoruz.

Ne zaman ki birisi bunu yapmaya mecbur olduğumuzu hatırlatıyor. Bu müşteri olur patron olur her kiç ise bir kamçı gibi kamçılıyor beni ve yapmamak için oluşan yorgunluklar ortadan kalkıyor.

Bu konu üzerine daha çok konuşup yazacağım. Bunu yapmam mümkün ve ben buna mecburum.

https://radyo521.com/bolum-58/

İki bin on dört

Yılın ilk günleri.
Sırtında ki yükü farkettirir.
Her sene artan ömür yükü.
Mezara taşıdığımız.
Ağırlaşan bedenimiz.