Ana içeriğe atla

Beyoğlu Sineması Geleceğindir kapatılamaz

Selam!

Az önce "Tüm sinema ve sanat tutkunlarına, sanatçılara, geleceğimize: Beyoğlu Sineması Geleceğindir kapatılamaz " kampanyasını Change.org'da imzaladım.

Bu konu gayet önemli. Lütfen, sen de imzalar mısın? İşte linki burada:

http://www.change.org/tr/kampanyalar/t%C3%BCm-sinema-ve-sanat-tutkunlar%C4%B1na-sanat%C3%A7%C4%B1lara-gelece%C4%9Fimize-beyo%C4%9Flu-sinemas%C4%B1-gelece%C4%9Findir-kapat%C4%B1lamaz-2

Teşekkürler!

Yorumlar

 1. beyoğlu sineması neden kapatılmasın?

  YanıtlaSil
 2. Sanatın ve sinemanın tekelleşmemesi için bağımsız sinema yapımcılarınında sinemalarını oynatabilecekleri yerleri olması için. Emeğin sömürülmemesi için beyoğlu sinemaları kapatılmasın.

  Aslında bu sinemaların kapatılmaması bize bağlı. Büyük avmlerdeki holdinglerin yönettiği sinemalar, sanatı ticaret ve reklam metası olarak kullanıyor. Bize seçim şansı vermeyen sanattan uzak populer kültürün pahalı yapım flimlerine gişe rekorları kırdırmaya devam edersek. Bağımsız olarak kalabilmiş sinemalar ve Beyoğlu sineması kapatılacak.

  YanıtlaSil
 3. sanat ve sinema bu ülkede yıllarca kemalist ideolojinin tekelindeydi ve sol ideoloji tekelleşmemesi için siyasi filmlerinin gösterilmesi için mücadele yapardı.Beyoğlu sineması kaç tane egemen sistemi eleştiren film yayınlamış tarihinde acaba. veya beyoğlu sinemasını kemalist yapımcılar mı sol yapımcılarmı kurtarmaya çalışıyor.korkuları akp nin muhafazakar politikaları ile sinemayı ele geçirme korkusu mu? Beyoğlu sinemasının sahipleri halkçı mı yani holding patronlarından ne farkı var bir sinema sahibinin? artık sol tv ve kanallarda var eskiden tek kanallı dönemler için düşünülürse belki muhalefetin filmlerini yayınlayacak bir mecraya ihtiyacı olabilirdi ama günümüzde internette var.sol ve kemalist ideoloji siyasi malzeme bulmak için direniyor olamaz mı.sonuçta kemalist ve eski solcular da bugün avm leri işletiyor. ama en çok kafama takılan beyoğlu sinemasının topluma verdiği etik anlamda olumsuz etkileri nasıl yorumlanıp sahiplenebiliriz ki.ben bir toplumun etik değerlere siyasi bilinçten daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.bu sebeple bütün sinemaların kapitalizmin iyi yada kötü az yada çok bir aracı olduğunu düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 4. taksimdeki eski maksim gazinosuda küçük yaşta santçı çalıştırdığı için kapatılmıştı diye hatırlıyorum..herhalde akp döneminde kapatılsaydı çok farklı olurdu.olayın kültür yönü ilginç gazinoda bir kültür onuda isteyenler var oda muhalifti muhalif sanatçıları çıkarırdı..onudamı savunucaz?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kontrolsüz vitamin kullanımı ve zararları

Havaların soğuması ile birlikte grip ve buna benzer soğuk algınlığı hastalıkları baş gösterir. Fakat hastalanmamak için işyerinde ki arkadaşların kontrolsuz bir şekilde vitamin aldıklarını gördüm.

Genelde ilaçlara mesafeli yaklaşırım. Hastaneye gittiğimde dahi en asgari ilaçla bir ilaç tedavisi yada, mümkünse rahatsızlığı ilaç kullanmadan doğal yollarla atlatmak isterim.

İş ortamında ağrı kesicilerin, vitaminlerin havada uçuştuklarını görünce bu işte bir terslik olduğunu düşündüm. Arkadaşların savunmaları vitaminlerin ilaç olmadığı, hatta marketlerde bile satıldığı şeklindeydi. Vitaminlerin markette satılıp satılmadığını bilmiyorum ama vitaminlerin de bayağı bir ilaç olduklarını düşünmekteyim.

İnternet üzerinde yaptığım küçük çaplı araştırma da (1) bu tezimi doğrular nitelikteydi. Doktorlar vitaminlerde dahil olmak üzere ilaçların doktor gözetimi üzerine kullanılması konusunda hem fikirler.

Ayrıca vitamin kullanımı hakkında pek iç açıcı şeyler söylememektedirler.  Aşırı ve bilinçsiz tüket…

Yeni aşk yorumum

Aşk güzel ve tehlikeli.
İnsan evriminin parçası.
Üremenin kıvılcımı.
Aptallığın hası.

Ama kesinlikle ve kesinlikle hayatın anlamı falan değil.
Sadece kısa zamanlı eğlencesi.
Yanlış hamlelerde.
Ayakta istenmeyen prangası.

En güzel aşk platonik kalanda.
Çok güzel anlamsız şiirler yazdırıyor.
Doğru kanalize edilebilirse platonik aşkın gücü.
Bence kişiyi iyi bir edebiyatçı yada şair yapabilir.

Aşkın işe yarar tek özelliği varsa o da motivasyon etkisi.
Aşkını yönet çünkü o buna değmez.